Останні події

День Соборності України відзначили у Чернігові

 Дата 22 січня  стала символічною для жителів правобережної та лівобережної України в 1919 році. Урочистий Акт злуки Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

На багато десятиліть День соборності випадає з історії України, тільки 21 січня 1999 року указом Президента України Леоніда Кучми йому надають статусу державного свята. В 2011 році День соборності був скасований. Замість нього українці тепер відзначають День соборності та свободи України.

22 січня о 10 ранку, Чернігівський осередок Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» разом з Головою обласної організації народним депутатом України Сергієм Аверченко, Головою міської організації – Юрієм Тарасовцем та депутатами міської ради – Станіславом Драгелем та Костянтином Івановим , а також з активом партії, вшанували пам'ять борцям за волю та незалежність України.

Також, актив партії «УДАР Віталія Кличка» приєднався до традиційного святкування Дня соборності та свободи України які щорічно проводяться опозиційними силами та проходять біля пам’ятника Б.Хмельницькому. Всі присутні об’єднались в живий ланцюг, що символізує єдність України та українського народу.

«Нажаль, День соборності та свободи України не відзначається так масштабно, як наприклад, День незалежності України. Але, історично це свято має таку ж значущість, а можливо навіть і більшу» - прокоментував сьогоднішні події Голова міського осередку – Юрій Тарасовець.

Чернігівська міська організація вітає всіх жителів України з Днем соборності та свободи! Пам’ятаймо свою історію та своє коріння! Зі святом! 

 

 

 

  23 Січня 2013 +Коментар | подобається