Останні події

УДАР вшанував пам'ять героїв Крут

Народний депутат партії «УДАР» Сергій Аверченко разом з колегами по Парламенту та партії в колі інших опозиційних сил 29 січня вшанували память героїв Крут.

Біля Меморіалу пам'яті героїв Крут в цей день згадували імена тих юнаків, які 95 років тому віддали своє життя в ім’я вільної, незалежної України. Сергій Аверченко зазначив, що такий подвиг юнаків у 1918 році має виховувати сучасних школярів, студентів як треба любити Україну, боротися за її незалежність, самовіддано цінувати її свободу. Адже молоді хлопці,  беручи в руки зброю в цей день, мріяли про вільну державу, її щасливу долю, процвітаюче майбутнє. 

«Тому сьогодні на цьому святому місці ми, молода команда партії «УДАР», говоримо, що наведемо лад в країні. Незалежно від того, на заході чи на сході живуть люди, якою мовою говорять, до якої церкви ходять, Україна має бути країною для людей. Україна стане країною для людей. Хай нам в цьому допомагає Бог».

 

Бій під Кру́тами - бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У свідомості багатьох людей цей бій особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

Особливо вражає поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені. 

Розстріл студентів під Крутами був одним із перших випадків розправи над полоненими у роки громадянської війни. Він показав, що ця війна ведеться за іншими правилами, адже на фронтах Першої світової війни воюючі сторони дотримувались міжнародних Женевських конвенцій 1899 і 1907 років щодо полонених, за якими останнім гарантувалося життя.

Поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками.

Тільки в 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник. 

 

Прес-служба Чернігівської обласної організації Партії «УДАР»

 

  30 Січня 2013 +Коментар | подобається