Останні події

Сергій Аверченко вшанував пам'ять жертв Корюківської трагедії та передав серп до майбутнього музею

 

1 березня  у м. Корюківка  вшановували пам'ять жертв Корюківської трагедії часів  Великої Вітчизняної війни.

В заходах взяв участь народний депутат України Сергій Аверченко.

З  активом та керівником Корюківської районної організації «Партії УДАР Віталія Кличка» Леонідом Неживим Сергій Аверченко поклав квіти до Меморіалу не честь героїчного опору жителів Корюківки німецько-фашистським загарбникам, взяв  участь в траурному мітинзі на місці майбутнього спорудження Музейно-меморіального комплексу памяті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами.

В урочищі Гай, де покоїтимуться останки загиблих 1-го, 2-го та 9-го березня в Корюківці,  Сергій Аверченко передав до майбутнього музею мамин серп. «Цим серпом моя  мати жала жито, коли в серпні 1943 року німці прийшли спалити рідне село Клюси» - говорить зі сльозами на очах депутат. «Вона з моєю бабусею тоді чудом залишилися жити… 182 односельчан (офіційні дані) , серед них 15 моїх родичів були спалені фашистами. Цей серп ми передаємо корюківчанам, бо всією родиною, всім селом Клюси повністю розділяємо трагедію, що сталася в Корюківці. Наша скорбота спільна. Але найголовніше - пам'ять про невинно вбитих. Пам'ять про кожного з мучеників має жити в родині, громаді, країні, світі. Це обов’язок кожного з нас».

«Це буде гарний експонат для сучасного та майбутніх поколінь» - подякувала начальник Корюківського відділу культури районної державної адміністрації. 

Після відправлення літії  та перепоховання останків 230-ти жертв Корюківської трагедії, які були знайдені у жовтні 2012 року, народний депутат взяв участь у презентації найновіших наукових видань 2012-2013 років за підсумками останніх досліджень подій березня 1943 року та трагедії сіл спалених в Україні у період 1943-1944 років.

Сергій Аверченко оглянув тематичні виставки Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського, Державного архіву Чернігівської області, Корюківського історичного музею.

Сергій Аверченко був єдиним народним  депутатом, який залишився на презентацію після офіційних заходів. Він в своєму виступі розділив з корюківчанами, які пережили найбільшу в Європі  каральну акцію проти мирного населення років Другої світової війни, горе  страшенної трагедії.  

Прес-служба народного депутата України  Сергія Аверченка

 

  2 Березеня 2013 +Коментар | подобається