Останні події

НАШУ «ОСВІТУ» ЗЖИВАЮТЬ ЗІ СВІТУ

 

Може так статися, що книжковий магазин «Освіта» на центральній площі Ніжина набере називного значення: отримає путівку в забуття, як і вся наша національна освіта в Україні. Адже ж відомо, що з часів свого відкриття – з 1960 року – чорні хмари над його існуванням згущалися не один раз. Під різними благими намірами, звісно, і все ж, здоровий глузд повсякчас брав гору. Грозові хмари розвіювалися і книготоргівля в древньо-цивілізовано-освіченому місті над Остром успішно продовжувалася.

Цього разу й ніжинці мають змогу на досвіді переконатися, що таке насправді означає давній народний вислів: діло – табак…

У Ніжині вже майже все найнеобхідніше для цивілізованого життя знищене. Єдині в Україні залишилися без послуг продажу газет і журналів у кіосках… Без лазні… Без кінотеатру… Без… Та скільки списи ламати? – однак нікому до серця не доходить.

Прикметно, що на закриття магазину «Освіта» першими зреагували народні депутати від партії УДАР Віталія Кличка – не місце влада, яка грудьми стала на

захист останнього бастіону різнобічної книготоргівлі в Ніжині.

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Марія Матіос бувала в місті, зустрічалася зі своїми читачами в училищі культури і мистецтв імені Марії  Заньковецької і в центральній бібліотеці… Відвідування магазину «Освіта» потішив її письменницькі смаки і залишив добрі спогади… Колегу по фракціє в парламенті держави підтримала журналістка Ірина Геращенко, яка теж добре знає ціну таких магазинів для культурно-мистецького забезпечення  населення. Тож, дізнавшись, що магазину загрожує смертна кара за добрі справи і наміри їх продовжувати в місті на перспективу, відразу забили тривогу на найвищому рівні.

Справді, краще мати синицю в жмені, аніж, погнавшися за журавлем у небі, втратити все.

У Ніжині подібних прикладів – повно. І ще жодна погоня не увінчалася успіхом у доходах. Лише втрати ждуть ніжинців і після закриття «Освіти». Переконують у цьому й закриті раніше інші два  книжкові магазини, при чому один із них – спеціально побудований для продажі книг. Скажете, нема вигоди… А яка вигода, коли книг продавати ніде? От у Росії книга – друга в державі за доходами! Це – економічно. А духовно? Духовно вона йде в сусідів давним-давно на першому… Бо завдяки друкованій продукції і вмілому її поширенні У Російській Федерації – куди не глянь – самі лише патріоти живу… А в нас – лише націоналісти… Та й ті здебільшого на Заході України…

Що ж, шановні, піддамося п’ятій колоні і своєю байдужістю допоможемо їй вже остаточно закрити ідеологічного рота в Ніжині?

Хай розкошує брудна бульварщина і сексопатологія!.. Бо на що ж іще спроможуться малограмотні розповсюджувачі-індивідуалісти?

 

Василь ФЕДОРЕНКО

 

  16 Травня 2013 +Коментар | подобається