Останні події

Сергій Аверченко підтримує ініціативу «Акциз із пива – на «Охматдит»

 

 

 

27 травня народний депутат України Сергій Аверченко (фракція «УДАР Віталія Кличка») взяв участь в прес-конференції «Акциз із пива – на «Охматдит», на якій було оголошено ініціативу народних депутатів України, членів міжфракційних об’єднань, яка ставить на меті допомогти  профінансувати будівництво та технічне оснащення дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

 

На сьогодні накопилося багато проблем в сфері охорони здоров’я українців,  і комплексний підхід  до їх вирішення сприятиме підвищенню коефіцієнта корисної дії від одночасного застосування відповідних заходів. А проблеми, що стосуються здоров’я дітей сьогодні, лежать в трьох площинах: високий рівень вживання алкогольних напоїв  і пива дітьми та молоддю, відсутність сучасної лікарні, де онкохворим українським дітям можуть робити найскладніші операції та відсутність механізму цільового використання коштів державного бюджету на фінансування заходів охорони здоров'я.  Зокрема, мова йде про створення та наповнення  спецфонду державного бюджету на охорону здоров’я, кошти з якого могли би гарантувати фінансування завершення будівництва сучасного комплексу «Охматдиту», де рятуватимуть сотні, тисячі українських діточок.

 

На прес-конференції народні депутати розповіли про підготовлений пакет законопроектів метою якого є скорочення споживання пива серед молоді, комплексне вирішення питання фінансування заходів охорони здоров'я та спеціалізованої лікарні «Охматдит». Мова йде про проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного податку на пиво) 2876 від 18.04.2013; проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування доходів від підвищення ставок акцизного податку на пиво на фінансування заходів з охорони здоров'я та Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ»)2880 від 18.04.2013; проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (щодо спрямування доходів від підвищення акцизного податку на пиво на будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ») 2875 від 18.04.2013. Прийняття даного пакету законопроектів може стати  тим додатковим внутрішнім ресурсом до державного бюджету 2013 року в 4 млрд гривень, за який не потрібно буде розплачуватися нам та нашим дітям протягом багатьох років, як то відбувається у випадку залучення зовнішніх кредитів.. В той же час вся модернізація НДСЛ «Охматдит» вартує 1 млрд 800 млн.  грн.

«Я усіляко підтримую дані законопроекти, ініціативу загалом, адже алкоголізм – це велика біда, а дитячий алкоголізм – це трагедія. Біду, розгортання трагедії, що забирає життя тисяч людей - чоловіків, дружин, дітей, однокласників, друзів ми маємо спинити. Я особисто не вживаю алкогольних напоїв, на палю і вважаю, що запропоновані заходи допоможуть зберегти здровя та життя українських дітей» - говорить Сергій Аверченко.  

 

До всього цього варто згадати висновок ухваленої  Всесвітньою  організацією охорони здоров’я  в 2010 році «Глобальної стратегії зменшення шкідливого вживання алкоголю», який містить твердження,  що молодь досить чутлива до зміни ціни на алкогольні напої і тому цінова політика може використовуватися задля скорочення споживання алкоголю неповнолітніми.  То ж Сергій Аверченко, народний депутат (фракція «УДАР Віталія Кличка») без вагань долучилився своїм підписом до звернень до керівників фракцій Верховної Ради і президента України з проханням підтримати важливий законопроект.

 

Прес-служба народного депутата України

 Сергія Аверченка

 

 

 

 

 

  5 Червня 2013 +Коментар | подобається