Останні події

Сергій Аверченко вивчав проблеми Прилуччини

Для того, щоб навести лад в країні, необхідно, щоб до влади на місцях приходили не просто амбітні політики, а ще й небайдужі господарники. Щоб знати куди іти далі важливо добре розумітися на актуальних проблемах кожного окремо взятого регіону. Голова чернігівської обласної партійної організації «УДАР Віталія Кличка» С. Аверченко разом зі своїм однопартійцем, очільником Прилуцької міської організації О.Пушкарем протягом тижня вивчав проблематику Прилуцького регіону -  одного з провідних економічних регіонів Чернігівщини. В результаті роботи було складено план активності на місцях по усуненню найбільш гострих проблем регіону.


Пан Аверченко зазначив, що однією з найбільших проблем Прилуччини є незадовільний стан доріг. За останні роки у місті та околицях не збудовано жодного метра нового дорожнього покриття, проводяться лише косметичні ремонти. Треба зауважити, що зношуваності доріг в регіоні сприяє вантажний транспорт, який перевозить нафтопродукти. Голова обласної партійної організації вважає, що можна частково вирішити проблему руйнації доріг вже сьогодні, якщо зобов’язати ВАТ «Укрнафта» хоча б частково відшкодовувати завдані збитки. 

Ще одним важливим фактором у вирішенні проблеми доріг може стати побудова об’їзної дороги, яка б дозволила вантажному транспорту об’їжджати вулиці міста. Сергій Аверченко зазначає, що підготовчі роботи по будівництву об’їзної дороги в соціально-економічному розвитку Чернігівської області заплановані на 2011-2015 роки та дане питання потрібно неодмінно поставити на контроль і вже у наступному році винайти кошти на реалізацію програми.

Не менш болючим назвав Сергій Аверченко і екологічний стан регіону. В місті є гостра необхідність в побудові знефторювальної установки. За санітарно-епідеміологічними висновками складу води фтор у воді перевищує норму у 2 рази (2,5 мг/дцм3 при нормі 1,3-1,5 мг/дцм3). Це приводить до того, що мешканці міста хворіють на флюороз. В «Прилукитепловодопостачанні» проект установки є, але відсутні кошти на його побудову.

Продовжуючи тему С.Аверченко зазначив, що очистки потребує і русло річки Удай, яке замулюється і поступово  перетворюється у болото.

Ще однією актуальною екологічною проблемою Прилуччини є стихійно виникаючі сміттєзвалища. Це пов’язано з тим, що у місті не налагоджено централізованого вивозу сміття.
Серед найгостріших соціально-економічних питань регіону – стомільйонний борг збанкрутілого підприємства «Білкозин» по зарплаті, оплаті сировини та енергоносіїв, який тягнеться з 2007 року. З 20 лютого 2011 року завод не працює, а 1 липня 2011 року господарський суд Чернігівської області виніс постанову, яка позбавила господарів «Білкозина» права проводити процедуру самоліквідації. Сьогодні 51 % акцій заводу передано фізичним особам громадянам Російської Федерації, та проблема досі залишається невирішеною.
Недостатніми є надходження в міський бюджет з податків підприємств, адже в бюджет міста потрапляють мізерні відсотки ( ~ 2%) від загальної суми податків, та й ті повертаються до казни через місяць. Це приводить до того, що в рік місто має близько 60 позичок в банківських установах і втрачає чималі кошти на банківських відсотках.
Як і в більшості регіонів Чернігівщини на Прилуччині спостерігається недостатнє фінансування державних закладів освіти, спорту, медицини.
Місцевий стадіон «Супутник», на якому повністю демонтовано  залізобетонне перекриття, а трибуни близько 10 років знаходяться в недобудованому стані потребує негайного ремонту.
У місті відсутній басейн, але брак коштів унеможливлює виконання рішення міської ради про його будівництво, прийняте вже більше 5 років тому.

 

Виокремив голова чернігівської обласної організації партії «УДАР» проблеми і головних годувальників  міста - сіл.

Недостатня кількість дільничних інспекторів міліції (один більше як на 20 сіл і хуторів) унеможливлює оперативне реагування на злочини та правопорушення, кількість яких стрімко зростає.
В багатьох селах відсутні торгівельні точки та аптечні пункти (сільські ради не мають коштів на оформлення торгівельних ліцензій на фармацевтичні препарати).
Ситуація ускладнюється ще й недостатнім автосполученням між селами та районним центром. Є села, які взагалі не мають транспортного зв’язку з містом,  до більшості сіл автобуси курсують всього 2-3 рази на тиждень.
Мешканці сіл Смош та Боршна несвоєчасно отримують кошти по паям, села Колісники, Мільки, Полова досі не газифіковані, хоча на їх території десятки років  видобувається газ.
Болючою проблемою, яка об’єднує всіх без винятку селян регіону є занижені закупівельні ціни на сільськогосподарські продукти – молоко, м'ясо, городину. Ціни є нижчими за собівартість продукції, отож не покривають всіх витрат по її вирощенню.

 

«Це далеко не всі проблеми регіону, їх чимало, це лише ті, які треба розв’язати негайно, - підсумував свій візит в регіон Сергій Аверченко. - Я доручив своїм однопартійцям на місцях досконало вивчити існуючі проблеми регіону, підготувати всі необхідні документи та клопотання до селищних, міської та районної рад з метою прискорення процесу реалізації раніше запланованих дій та пошуку нових шляхів усунення найбільш актуальних проблем Прилуцького регіону».

 

 

 

 

 

  12 Грудня 2011 +Коментар | подобається