Останні події

Обговорили життя чернігівської громади

 

На сесію прибули 42 депутати, народні депутати України Валерій Дубіль (партія «Батьківщина») і Сергій Аверченко (партія УДАР»), заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, представники організацій, підприємств та громадськості.

На початку пленарного засідання сесія прийняла відставку двох заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради - Олександра Сердюка та Миколи Сеньковича у зв'язку з виходом на пенсію.

У цей час під стінами міської ради проходив мітинг-пікет представників опозиційних сил із ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода». Керував пікетом Вадим Антошин - екс-керівник управління ЖКГ м. Чернігова, який роз'яснював учасникам акції мету зібрання, фінансово-матеріальний стан міськради та ін.

Гасла пікетувальників («Регіонали-«професіонали», «Годі керувати, бо вже решту нічим давати!», «Треба кредити - закладіть Межигір'я!», «Геть руки від міської власності!») пов'язані безпосередньо з окремими питаннями порядку денного сесії: проти медичної реформи, будівництва автозаправної станції в мікрорайоні Бобровиця, недопущення взяття кредитів під заставу комунального майна тощо.

Учасники акції протесту ухвалили резолюцію з вимогами до міської влади. Активісти закликали депутатів не допустити ухвалення ганебних, на їхню думку, рішень. Наприкінці мітингу депутати від опозиційних сил передали резолюцію до міської ради.

Чи то під тиском мітингуючих, чи через інші обставини, все ж таки на пропозицію міського голови Олександра Соколова сесія одноголосно зняла з розгляду питання банківського кредиту на 100 мільйонів гривень для потреб міської громади.

Депутати міськради також відмовилися розглядати питання передавання маршрутів і комунального автотранспорту приватній структурі.

Профільна депутатська комісія також запропонувала зняти з розгляду питання створення первинних центрів медичної допомоги, чого, власне, теж добивалися учасники мітингу-пікету. Від імені комісії та на прохання мітингувальників пропозицію озвучив депутат Олег Русін (ВО «Батьківщина»).

Проти створення таких центрів категорично виступили депутати-комуністи, через що вони виявилися в цьому питанні однодумцями з партійцями від ВО «Батьківщина».

Депутат від Компартії Валерій Солдатов детально аргументував недоцільність створення таких медичних закладів у Чернігові. За його словами, ставлення до центрів первинної медико-санітарної допомоги, як і медичної реформи загалом, у суспільстві сьогодні неоднозначне. Він стверджував, що «в тих областях, де ще не запровадили так звану медичну реформу, 20% - «за», а 40% - «проти». А де почали запроваджувати медичні пілотні проекти, як, наприклад, у Дніпропетровській, то «за» тільки 9 відсотків, а 65% - «проти».

Незважаючи на таке обґрунтування, Олександру Соколову вдалося переконати інших депутатів у необхідності прийняття такого рішення, і вони не підтримали пропозицію комісії.

Таким чином, у Чернігові створено два центри первинної медико-санітарної допомоги. Згідно з прийнятим документом, центри створені як комунальні заклади, і затверджено їх статути. Управлінню охорони здоров'я міської ради доручено у зв'язку з реформуванням затвердити штатні розписи закладів на 2013 і 2014 роки.

Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 надаватиме допомогу жителям Новозаводського району міста (його місцезнаходження - вул. Пирогова, 15 - приміщення дитячої поліклініки №1). Орієнтовно центр обслуговуватиме 150 тис. мешканців міста.

Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 надаватиме допомогу жителям Деснянського району та частини вулиць Новозаводського району міста (місцезнаходження - вул. Рокосовського, 47 - приміщення дитячої поліклініки №2). Орієнтовна кількість населення - 146 тис. осіб.

Секретар міськради Олег Шеремет запропонував розглянути питання використання в Чернігові прапору Європи поряд із державним і прапором міста у святкові та інші визначені дні, приміром, під час офіційних урочистостей. Депутати, окрім фракції комуністів, підтримали цю пропозицію.

Депутати проголосували також за погодження включити землі комунальної власності до регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» та інші питання.

Комуніст Валерій Солдатов озвучив на сесії питання про вирішення проблем, пов'язаних із фінансовими розрахунками, і звернувся до присутнього в залі народного депутата-«ударівця» Сергія Аверченка, аби він порушив це питання перед центральною владою.

Сергій Аверченко: «Порушена тема дуже актуальна і проблемна, а тому, вирішуючи подібні питання, які турбують сьогодні суспільство, необхідно політичні розбіжності відсувати на задній план, інакше країна не рухатиметься вперед. Коли ми говоримо про наболілі питання для усіх верств населення, то політичні дебати неприпустимі. І якщо, наприклад, у Вінниці, як засвідчують численні опитування населення, медична реформа не принесла очікуваних позитивних результатів, то, може, хоч на Чернігівщині, будуть позитивні напрацювання.

Щодо порушеного депутатом Солдатовим питання, то тут я ставлюся цілком із розумінням. Адже питання виплати грошей (кошти місцевих громад і державних структур) через єдиний казначейський рахунок є дуже проблематичним. «На верху» в казначействі фактично блокуються кошти, які необхідні для розрахунків на місцях. І саме тому я зроблю депутатський запит до Кабміну для вирішення цього важливого питання».

 

 

  3 Жовтня 2013 +Коментар | подобається