Останні події

Хто проти справедливої пенсії?

 

Як відомо, народні депутати України не підтримали законопроекту №1236 «Про внесення змін до деяких законів України щодо дотримання принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні». За відповідне рішення проголосувало лише 198 народних обранців.

З цього приводу — розмова з народним депутатом України від політичної партії «УДАР» (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка», чернігівцем Сергієм АВЕРЧЕНКОМ.

  - Сергію Миколайовичу, перш за все скажіть хоча б кілька слів про доцільність прийняття законопроекту №1236 щодо внесення змін до деяких законів України з дотримання основоположного принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні. Хто ініціатор цього законопроекту?

   - Ініціатором цього законопроекту є партія «УДАР» Віталія Кличка». Як на мене, прийняття цих змін сприяло б упровадженню єдиних принципів нарахування пенсій, соціальної справедливості. Це по-перше, а по-друге — забезпечило б економію коштів державного бюджету та Пенсійного фонду України. Вказаний законопроект пропонує ліквідувати диспропорцію у пенсійному забезпеченні, усуває невиправдані пенсійні пільги для окремих привілейованих осіб у державі, наприклад, Президента України, міністрів, народних депутатів, суддів, прокурорів тощо.

Усі ми добре знаємо, яка несправедливість в українському суспільстві щодо величезних розбіжностей між окремими категоріями громадян стосовно пенсій. І чим далі, тим більше ця різниця поглиблюється. Тож завдання законопроекту — забезпечити єдині принципи нарахування пенсій в Україні та дотримання при цьому принципу соціальної справедливості. У всіх громадян України, за незначними і обґрунтованими винятками, розмір пенсії має залежати від розміру заробітної плати і тривалості трудового стажу та визначатися за єдиним пенсійним законом. Таким чином, саме цей законопроект є значним кроком до мети, про яку я щойно сказав.

Можливо, дещо повторюся, але зазначу, що мотиви і мета внесення цього законопроекту, який, до речі, зареєстровано ще 10 січня 2013 року, обумовлюються перш за все чіткими критеріями, які полягають у наступному: виправити помилки пенсійної реформи і дати шанс українським громадянам на високі пенсії та достойний рівень життя, а також запровадження єдиного принципу нарахування пенсій, а це, треба сказати, було яскраво записано в передвиборчій програмі партії «УДАР Віталія Кличка», що ми нині і реалізовуємо в контексті вирішення питання справедливості в пенсійному забезпеченні.

      У зв’язку з підняттям владою пенсійного віку в Україні яка ситуація нині у цій сфері?

  - Дійсно, влада підвищила пенсійний вік для наших громадян, а про розмір пенсій «чомусь» забула – вони так і залишились мізерними. Користуючись нагодою, нагадаю, що середній розмір пенсій в Україні для простих людей складає приблизно від 900 до 1200 гривень, а близько трьох мільйонів українців сьогодні отримують пенсії менше 1 тисячі гривень. Тож вижити, як ви самі чудово розумієте, за такі кошти сьогодні практично неможливо. Для порівняння зазначу, що у митників сьогодні пенсія складає 6,5 тисячі гривень, у суддів — 7,5 тисячі грн, у прокурорів — теж 7 тисяч грн, у колишніх народних депутатів та чиновників вищого рівня пенсія досягає сьогодні близько 15 тисяч гривень. Таким чином, ви самі бачите, існує величезний розрив між пенсіями звичайних українців і чиновників різного рівня, який складає 13 – 15 разів.

  - З Ваших слів виходить, що така пенсійна система, яка була запроваджена нинішньою владою, не має права на існування?

  - Звичайно. Не має права на існування система, в якій пенсія вчителя і лікаря, пенсія працівника культури і звичайного робітника, інженера рахується сьогодні як приблизно 45 відсотків від заробітної плати. А в різноманітних чиновників, про що я вже тут говорив, пенсія складає від 80 до 90 відсотків заробітної плати. До того ж, не треба забувати, які саме розміри цих заробітних плат, від чого, звісно, й залежать подальші пенсії.

От скажіть: чого чекали наші люди від пенсійної реформи? Правильно — соціальної справедливості при призначенні пенсій. І саме цієї соціальної справедливості ця пенсійна реформа людям не дала. А взагалі є такий чудовий вислів: почни з себе або покажи сам приклад. Саме тому партія «УДАР Віталія Кличка» вирішила перший крок до встановлення оцієї самої соціальної справедливості, про яку ми з вами тут говоримо, зробити з себе. «УДАР» пропонує почати перехід на єдині принципи нарахування пенсій без отих пенсійних хитросплетінь, які нині існують, з пенсій народних обранців, членів уряду, Президента України та інших чиновників.

   - Чи саме не через це провладні сили у Верховній Раді заблокували ініціативу «УДАРу»?

  - Так, звичайно, саме через те, про що я тільки що сказав, адже в нашому законопроекті якраз і передбачено переведення пенсій Президента України, народних депутатів України та урядовців на загальну систему пенсійного страхування, згідно з єдиним Законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Тобто таким самим чином, як і для 90 відсотків наших українських громадян.

Треба зауважити, що наш законопроект був підтриманий профільним комітетом Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, який рекомендував схвалити його. Незважаючи на це, у середу Верховна Рада України не змогла прийняти історичне й правильне рішення щодо скасування несправедливої пенсійної системи для чиновників.

   - Думаю, що виборцям Чернігівщини цікаво дізнатися про те, як голосували народні обранці від Придеснянського краю за ваш законопроект…

   - Відзначу, що цей законопроект не було ухвалено через деструктивну позицію провладної нині фракції Партії регіонів, котра, як відомо, налічує у Верховній Раді найбільшу кількість депутатів. Такі депутати від Чернігівщини як Іван Куровський, Микола Рудьковський, Владислав Атрошенко та Ігор Рибаков не голосували за цей закон. Валерій Дубіль від фракції ВО «Батьківщина» та позафракційний Олег Ляшко підтримали наш законопроект.

   - Тож що Ви думаєте надалі робити зі своїми прогресивними нововведеннями?

  - Якщо нинішня влада зараз проти наших справедливих законопроектів, а це показали результати голосування, то ми маємо наміри найближчим часом повторно зареєструвати новий законопроект щодо соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні та встановлення єдиних принципів нарахування пенсій. І будемо це робити до того часу, поки Верховна Рада нашої країни не проголосує за скасування системи спецпенсій як для глави держави, членів уряду, народних депутатів та інших високопосадовців.

Насамкінець додам, що саме Партія регіонів з 2010 року отримала всі важелі влади, в тому числі й економічні, для того, щоб наша країна розвивалася динамічно, де б кожний член суспільства був реально соціально захищеним. Як бачимо, цього не сталося. Свідчення цього — непідтримання опозиційного законопроекту про пенсії, і це при тому, а це досить важливо, що Партія регіонів перед виборами обіцяла зробити пенсійну реформу України справедливою. Але, коли настав час це зробити і проголосувати за наш законопроект, то враз забули про свої обіцянки і таким чином зрадили своїх виборців.

 

  17 Жовтня 2013 +Коментар | подобається