Останні події

Участь Сергія Аверченко у круглому столі: «Перспективи Чернігівського бізнесу»

«Чернігівський бізнес вимирає» - ця теза стала центральною під час зустрічі-обговорення Клубу молодого політолога у експертному клубі «Чиста політика» 26 січня. Захід зібрав за одним столом представників депутатського корпусу, бізнесу, профспілкових та організацій роботодавців. Усі, як один, негативно оцінили ситуацію та перспективи розвитку чернігівського бізнесу.

Голова профспілки підприємців Чернігова Олена Варнакова розповіла присутнім про те, що умови, які наразі створені для бізнесу, змушують йти підприємців у тінь. І щоб якось виживати, вони мають платити «корупційний податок», гроші від якого не потрапляють у бюджет й осідають у карманах контролюючих органів. «Не зважаючи на зусилля влади, ми ще живемо. Проте виконати всі вимоги законодавства – неможливо. Тому січень 2013 року, коли підприємці почнуть звітувати, буде страшним періодом», – зазначила Олена Варнакова. Як наслідок даної ситуації, кількість підприємців постійно зменшується і буде зменшуватися, хоча офіційна статистика цього намагається не показувати. За словами голови профспілки, найважче буде «спрощенцям», які тепер мають сплачувати більше 400 гривень податку.

Депутат міської ради, голова обласної організації роботодавців Сергій Аверченко також наголосив на труднощах розвитку чернігівського бізнесу. «Ситуація страшна. Підприємці вимирають. Ми у міській раді намагаємось захищати їх інтереси: на минулій сесії зменшили місцеві побори в два рази, але це більше моральна перемога. Саму систему ми змінити не можемо. Виходить, що замість того, щоб працювати, підприємець займається тільки тим, що думає як обійти систему», – зазначив депутат від партії «Удар».

Позицію підприємців представив керівник ПОСП «Агро-Cівер» Володимир Поліщук: «Ведення бізнесу завжди було важкою справою, але зараз його починати – це майже неможливо. Нова система точно не на користь підприємців, законодавство недопрацьоване. Держава хоче зібрати більше грошей, тисне на підприємців, підприємці йдуть в тінь, держава отримує ще менше податків. Це замкнене коло». Підтримав колегу й керівник ТОВ «Люксор БК» Дмитро Адаменко, який порівняв бізнес в Україні з коровою, яку доять, але забувають годувати. Також підприємець підняв проблему цін оренди землі, які назвав непосильними.

  29 Січня 2012 +Коментар | подобається