Останні події

Зробимо Чернігів привабливим для туристів – генеруємо нові ідеї!

У Експертному клубі «Чиста політика» відбувся круглий стіл на тему «Зробимо Чернігів привабливим для туристів - генеруємо нові ідеї!».

Останнім часом актуальним для нашого міста є обговорення туристичного розвитку міста, поліпшення його привабливості для туристів. Організатори заходу запропонували учасникам круглого столу визначитися з ідеями та обговорити створення своєрідного плану, до якого ввійдуть основні напрямками ефективного розвитку туризму у Чернігові. Участь у обговоренні взяли представники профільних управлінь, туристичної галузі, депутати та експерти:

КУРДАНОВ Андрій Леонідович, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»;
ЛЕБІДЬ В’ячеслав Вікторович, депутат Чернігівської міської ради;
АВЕРЧЕНКО Сергій Миколайович, депутат Чернігівської міської ради;
АДРУГ Анатолій Кіндратович, доцент кафедри етнології та краєзнавчо-туристичної роботи ЧДПУ ім.Т.Г.Шевченка;
САМОХІНА Наталія Євгеніївна, заввідділом Чернігівського обласного історичного музею ім.В.В.Тарновського;
КОВАЛЕНКО Володимир Петрович, завідувач кафедри історії та археології Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського;
АНТОШИН Вадим Леонідович, начальник управління стратегічного розвитку міста та туризму Чернігівської міської ради;
ІВАНЕНКО Ірина, представник туристичного агентства TUI.

Володимир Коваленко окреслив основні три напрямки, що на його думку, сприятимуть розвитку туристичної привабливості Чернігова: «На сьогодні туристів у Чернігові майже немає, є лише екскурсанти. Щоб була користь від туристів для міста, вони повинні зупинятися у нас хоча б на тиждень. І це одна з задач. По-друге: щоб зацікавити туристів, нам необхідно створити туристично-розважально-театралізовану сферу з якомога різноманітнішим вибором заходів для проведення дозвілля. І останнє: турист повинен мати змогу самостійно обирати план свого відпочинку, а не задовольнятися лише запланованим для нього заздалегідь».

Анатолій Адруг наголосив, що Чернігів може бути цікавим для туристів, адже у нас є унікальні пам’ятки, яких немає ніде у світі. Проблема полягає у тому, що вони не популяризуються у достатній мірі: «Багато історичних пам`яток, як наприклад, будинок Лизогуба, потрібно експонувати, реставрувати, а не використовувати як фондосховище. У Чернігова великий потенціал для музейного фонду. За кількістю експонатів можна було б створити ще кілька музеїв. Але, за відсутності приміщень, демонструється лише 4 % експонатів».

На думку Андрія Курданова, для ефективного розвитку туристичної галузі в Чернігові необхідно створити єдиний механізм дії цієї сфери. І в першу чергу, працювати саме на збереження того надбання, яке ми вже маємо.

В`ячеслав Лебідь вбачає розвиток ефективного функціонування туристичної сфери Чернігова у створенні єдиного центалізованого органу, який візьме на себе відповідальність за перевезення, розміщення туристів, та створення програм перебування туристів у місті та області. Як приклад він приводив концепцію створення комунального підприємства, що працюватиме на кшталт туристичного оператора.

А представник депутатського корпусу Сергій Аверченко наголосив, що необхідно прикласти всі зусилля, щоб туризм став прибутковою сферою діяльності для Чернігова: «Туризм – це вид бізнесу, і підходити до його розвитку треба з економічної точки зору. Якщо ми створимо необхідні умови та залучимо відповідних фахівців, то цей вид бізнесу буде розвиватися і нести прибуток Чернігову».

Ірина Іваненко навела приклад роботи туристичних агенцій. На її думку, кожен турист має бути упевнений, що при перебуванні на відпочинку він захищений і за якість його відпочинку несуть відповідальність конкретні юридичні особи.

Вадим Антошин виклав свою концепцію розвитку туризму: «Наповнюваність готелів у Чернігові складає близько 12%. А кордон Чернігівської області щорічно перетинає 2 мільйони іноземців і 6 тисяч українців. Крім того, щорічно місцеві туристичні сайти відвідує близько мільйона людей, які цікавляться відпочинком у Чернігові. Тобто ми маємо величезний потенціал для розвитку туризму. Але не маємо налагодженого механізму з регулювання цієї сфери. Не має єдиної структури, яка б могла заробляти гроші для міста з туристичного бізнесу. Тому ми розробили концепцію по створенню КП «Чернігів туристичний» і плануємо найближчим часом передати її на розгляд депутатам міської ради».

За результатами круглого столу складено резолюцію, яка буде надіслана депутатському корпусу Чернігівської міської ради, профільним управлінням, а також Чернігівському міському голові.

Резолюція

За результатами круглого столу «Зробимо Чернігів привабливим для туристів – генеруємо нові ідеї!»

Були присутні:

1.КУРДАНОВ Андрій Леонідович, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»;
2.ЛЕБІДЬ В’ячеслав Вікторович, депутат Чернігівської міської ради
3.АВЕРЧЕНКО Сергій Миколайович, депутат Чернігівської міської ради;
4.АДРУГ Анатолій Кіндратович, доцент кафедри етнології та краєзнавчо-туристичної роботи ЧДПУ ім.Т.Г.Шевченка;
5.САМОХІНА Наталія Євгеніївна, заввідділом Чернігівського обласного історичного музею ім.В.В.Тарновського;
6.КОВАЛЕНКО Володимир Петрович, завідувач кафедри історії та археології Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського;
7.АНТОШИН Вадим Леонідович, начальник управління стратегічного розвитку міста та туризму Чернігівської міської ради;
8. ІВАНЕНКО Ірина, представник туристичного агентства TUI;
9.БОЙКО Тетяна Олександрівна, керівник проекту «Чиста політика»

Розглядалося питання: «Розвиток туризму у Чернігові»

Запропоновано ідеї з розвитку туризму у Чернігові:

- розробити такі програми перебування туристів, які б стимулювали їх залишатися у місті більше одного дня;
- створити туристично-розважально-театралізовану сферу з якомога різноманітнішим вибором заходів для проведення дозвілля;
- налагодити виготовлення більш широкого асортименту місцевої сувенірної продукції для продажу (до магнітів та буклетів про Чернігів додати ще, наприклад, футболки, чашки, сумки, сувенірні набори Чернігівського пива, тощо);
- розробити дієву модель функціонування туристично-рекреаційних комплексів;
- створити нові музеї для показу експонатів, що перебувають у музейних фондосховищах;
- створити музей Чернігова, нові історичні пам’ятники;
- розробити механізми для поліпшення інфраструктури для більш комфортного відпочинку туристів;
- створити централізовану структуру, юридично оформлену (це може бути і комунальне підприємство), для розвитку в’їзного туризму та покласти на неї відповідальність за перебування туриста у місті та надання йому відповідного спектру послу на належному рівні.

Джерело: Експертний клуб «Чиста політика»

  22 Червня 2011 +Коментар | подобається